понедельник, 4 ноября 2013 г.

Від "Серця до Серця" -співає "Рекоста"

Від серця до серця! Співає «Рекоста».



7 серпня в неділю, всім відома в Решетилівці Хаблова балка, перетворилася на своєрідний "Ваакен". Тут відбувся рок-концерт «Від серця до серця». Молодь зібралась повеселитися і послухати класну музику. Організували свято музиканти панк-рок гурту "Фобія" та працівники ЦКД "Оберіг". На цьому святі опинився і я, так як мені подобається така музика.

Була весела атмосфера. Лунали мелодійні звуки гітар і барабанів. Танцювала веселилась молодь. Грали решетилівцям такі гурти: Еміненсія (Решетилівка), Дельтора ( Лубни), Never Say Die (Лубни), Фобія та інші ... І тут мою увагу привернули четверо молодих людей які про щось тихо спокійно розмовляли. Серед них вирізнявся справжніми козацькими вусами і козацьким оселедцем молодий хлопець, який тримав у своїх руках гітару. Я вирішив підійти і поспілкуватися з ними. Наблизившись я чемно привітався; музиканти привітно всміхнулися мені і ми почали розмову. Вони були в доброму настрої і ось що повідали про себе і гурт, який має незвичну назву - "Рекоста".

Рекоста - слово древньослов'янського походження. В сучасній мові воно не вживається, а от в сиву давнину - означало красномовний виступ оратора перед слухачами. Тобто натхненний монолог, спіч. Однокорінні слова зі словом «рекоста» це «речення», «річ» (в значенні людська мова), «ректи» - тобто говорити .

Хто ж вони - музиканти цього гурту і про що їхні пісні?

Гурт «Рекоста» грає україномовний hard-rock. Їх стиль гри, в народі прозвали козацьким хард-роком, мабуть із за зовнішньості вокаліста та національної ідеології яка простежується в тематиці пісень гурту.

Велесвіт Река – вокаліст, гітарист, композитор і автор текстів пісень. В повсякденному житті працює музикантом у ресторані. Грає на весіллях та банкетах. Крім цього має спеціальність режисер відеомонтажу та комп’ютерної графіки.

Бас-гітарист «Рекости» Віталій Підлісний. Сверид - так його називають друзі. В гурті з 2007 року. За фахом електрик. Працює наладчиком швейного обладнання в приватному підприємстві «Ан-Ва», місто Чигирин. Сверид є аранжувальником пісень Рекости. Окрім улюбленої бас-гітари володіє грою на шестиструнній гітарі та барабанах. Віталій Підлісний - адміністратором інтерет-сторінки гурту "Рекоста" соціальної мережі "Вконтакте", де всі бажаючі можуть знайти інформацію про учасників рок-гурту, прослухати їхню музику, яка до речі є дуже цікавою, та поділитись з ними та іншими однодумцями своїми враженнями.

В місті Чигирин мешкає ще один учасник колективу – це ритм-гітарист Констянтин Зелінський. На концерті Кості не було із за хвороби. Тому Велесвіту довелось поєднувати гру гітарних соло і ритм партій.

Оксана Ріка – вокалістка гурту. Має приємний по тембру та широкий по діапазону голос. В виступах колективу поєднує спів з грою на тамбурині. В гурті її зовуть Ксена, мабуть з за асоціації її войовничого характеру з героїнею всім відомого телесеріалу «Ксена принцеса-воїн».

Барабанщик гурту Юрій Цуркан за фахом жестянщик. Проживає в Миргороді. В одному з музичних магазинів Полтави він випадково познайомився з музикантами гурту. Вони запросили його в команду коли дізналися що він уміє грати на ударних. Хочеться підкреслити, що на концерті в нашому селищі у Юрія була забинтована рука, він її ненароком поранив, але це не завадило йому показати що він дійсно прекрасний музикант.

І ось Віталій Самбур (вокаліст гурту Фобія), що був ведучим концерту, оголошує їх виступ . Я побажав їм вдачі і от «рекостівці» вже зі своїми інструментами біля мікрофонів на сцені. Залунали овації, шквал оплесків хлопці підключають інструменти і перша пісня яка пролунала називалась «Швидкісний експрес». В цій

пісні людське життя порівнювалося з потягом, в якому кожна людина сама собі машиніст, провідник та пасажир. Все залежить від того де ти прокладеш залізницю, як ти її побудуєш і куди поїдеш; пісня про життєвий шлях і долю кожної людини.

Потім були ще не менш цікаві пісні. Пісня «Примари» з дещо містичною назвою і філософсько-містичним сюжетом, з прекрасним гітарним драйвом і злагодженим звучанням інших інструментів. Під неї було непогано танцювати. Ліричний медляк "Депресивні дні" - композиція під яку можна і відпочити і помріяти коли сидиш дома в дощову погоду, але коли ця пісня звучала на концерті дехто дістав запальнички, а дехто з хлопців і дівчат просто стали танцювати повільний танок . Так як основною тематикою пісень рок-гурту «Рекоста» є минуле нашого народу включаючи дохристиянські часи, а також козацтво, то музикантів почали просити щоб вони заспівали щось про козаків і древньоруських воїнів . І ось тут залунала балада "Витязь на білім коні". Вона була про воїна який їхав на війну залишивши рідний дім, про його вірного коня який його постійно рятував і вивозив з битви в ранах, але живого. Мені взагалі подобається історична тема в рок музиці! Та слухаючи баладу про витязя на білому коні, чомусь подумалось, що витязь на коні - то наш український народ в якого все є для заможнього життя, але щось постійно хромає як та нога у коня на котрій злетіла підкова.

Рок-гурт «Рекоста» - учасники фестивалю «Мазепа-фест» в 2008 році. Тоді їхня група називалась «Дар'єн». На фестивалі Мазепа -фест група виконувала пісню "Караван"-яка розпочала фестиваль смерчем драйву і розметала пасивність холодної аудиторії давши шалений заряд для всього фесту. До речі 7 лютого 2010 року музиканти групи "Рекоста" стали справжніми телезірками. Вони приймали участь у телеконкурсі " Квадрат Успіху шукає таланти". Там вони виконали пісні «Очима свідків» і «Швидкісний експрес». Жюрі дало високі оцінки виступу колективу та його творчості. Енергетика пісень Рекости вразила всіх присутніх. Було видно що в свої пісні музиканти вкладали душу. Як наслідок гурт Рекоста стали лауреатами конкурсу. А згодом за результатами sms голосування «Рекоста» отримали перемогу в телеконкурсі «Квадрат У шукає таланти» у номінації кращий гурт! У липні цього року «рекостівці» знову грали на фестивалі «Мазепа-фест».

Зараз команда працює над першим альбомом, який носить робочу назву "Прокинься". Рекоста - це справжній хард-рок гурт, який заряджає позитивом серце і душу, музиканти якого патріоти своєї землі. Тож хочеться побажати їм творчої наснаги здоров'я і щоб вони довго і постійно радували нас своїми чудовими піснями, своєю музикою!

Сергій Пуша

понедельник, 19 августа 2013 г.

"Snork" - музика яка вбиває радіацію негативного настрою в наших душах


Що таке музика? Музика- це те що допомагає людям краще висловлювати свої емоції . Вона покращує настрій,коли він дуже поганий,вона заспокоює нерви і знімає напругу вона розблоковує наші психологічні комплекси і надає нам рішучості в наших діях.
А є музика яка "піднімає з колін"людей які зневірились в житті і надає впевненості в своїх силах. Так так я маю на увазі рок-музику . Є різні напрями в рок-музиці: Хард-рок рок-н-ролл панк-рок хеві-металл. Особисто мені коли я став захоплюватися такою музикою 13років назад будучи студентом припала до душі творчість таких груп як "Сектор Газа," "АРИЯ," "Rammstein," "Король и Шут," і ще багато іншого . І ось уже більше 10-ти років я слухаю рок. Зараз моїми улюбленими групами стали: The Doors, Led Zeppelin, Scorpions, Nirvana, та інші, але не забуваю й про ті гурти, які слухав на початку свого захоплення рок-музикою.
Отож коли я дізнався про концерт київського панк-рок- гурту Snork, який відбувся у нас в Решетилівці 28 квітня(пісні цього гурту я почув три роки назад зайшовши на сторінку своєї доброї знайомої в соціальній мережі "Вконтакте". Ці пісні мені припали до душі).Тож коли ця панк-рок банда записала альбом і представляла його на концерті в нашій славній Решетилівці в нашому місцевому нічному клубі "Махаон," я теж вирішив туди піти і потусуватися з усіма під хороший рок . Отже вечір рок-н-роллу удався на славу.

На початку, привітавшись з усіма, хто був присутній на концерті вокаліст-гітарист "снорків" Роджер Орлов сказав, що їх барабанщик Саша "Крабик" відсутній через поважну причину і на цьому концерті його замінить колишній барабанщик гурту "Фобія" Жека Нагорний, виконав сам кілька пісень акомпонуючи собі на гітарі. Серед них були такі як: "Простимся мы," "Дорога в рай".Я, чесно кажучи, заслухався. Потім поруч нього з"явився бас-гітарист гурту Snork Вася Борис, який, взявши в Роджера гітару, став акомпанувати йому і разом вони виконали лірично-філософську "Два по сто" До речі, мене приємно здивувало те, що після розпаду гурту "Фобія" Руслан Тумко став гітаристом гурту Снорк .
І ось, підключивши інструменти, на сцені з"явилися інші музиканти групи "Snork":Руслан Тумко (гітара), за барабанами вмостився колишній драммер "Фобії" Жека Нагорний І заново, привітавшись з усіма, музиканти розпочали концерт піснею, яка називалася "Хеллоуин"-вона була дуже заводною, і під неї танцювали і веселилися всі присутні. Потім була ритмічна пісня "Работа," про будівельника-трудоголіка, який працював на будівництві вночі, який весело відгукувався про свою роботу, але чомусь я подумав про те, скільки ж на наших будівництвах працює людей і вдень, і вночі, щоб прогодувати свої родини і більшість з них працює нелегально, але музика гурту Snork допомагає хоча б на мить забути про побутові проблеми і весело провести час, "поваляти дурня" в хорошому сенсі цього слова.В пісні "Водочка" виконаній в такому ж бадьоро-позитивному дусі розповідалося про те як впливає на людину алкоголь, коли його вживати без міри, і краще займатися грою на гітарі, чим пити горілку, міри не знаючи . Пісня "Букет"- розповідала про те, до чого може довести заняття вільним коханням, коли не користуватися "гумовим запобіжником". В пісні "Радиация," розповідалося про чорнобильську трагедію, про те до чого довела Україну і не тільки її, а й усю планету халатність радянської влади. Крім того мені дуже сподобалося як вели себе музиканти гурту на сцені, вони були готові всіх обійняти між музикантами і людьми присутніми в залі був настільки тісний контакт,що всім від цього ставало весело й невимовно легко й затишно на душі. Денис(справжнє ім"я вокаліста Роджера) вибачився перед усіма за свій трошки "присівший" голос, бо музиканти після концерту в місті Дніпропетровськ зразу вирушили до Решетилівки, мало спали й довго репетирували перед виходом на сцену клубу, а також він в черговий раз подякував Євгену Нагорному за те, що він допомагає їм відігравати концерт . Зал також подякував Жеці бурхливими оплесками . Далі була не менш позитивна пісня "Мопед" -герой якої тікав на мопеді від "чорно-білого життя" -яке "не дало йому ні щастя ні грошей". В цій пісні двоколісний моторний засіб пересування змальовується, як засіб боротьби з депресією і печаллю. Також була пісня "Ключи в рай,"-герой якої втративши назавжди свою кохану дуже сумує за нею. Пісня "Друзі"була про те, як добре проводити час із справжніми друзями ,і я згадав і про своїх студенських друзів, коли ми ділили разом і шматок хліба на всіх, а також радощі й печалі які були в нашому студентсько-гуртожитковому житті (декого вже й немає вживих) і друзів дитинства, з якими ми росли на одній вулиці і гралися в піску. Навіяла ця пісня мені дуже багато спогадів. Музиканти також зіграли пісню "Лесник" (кавер на відомий російський гурт"Король и Шут"), а також ще зіграли пісню "Попса"(теж кавер на творіння панк-рок-гуртів "Д.Д.Т.", "Король и Шут" і "Пілот"(ці гурти записували цю пісню разом і вийшло таке собі панковське тріо).Пісні "Попса" і "Радиация" виконувалися гуртом "Snork" "на біс". В кінці концерту музиканти щиро подякували глядачам за теплий прийом за те що прийшли на концерт . Сноркам дуже сподобалась решетилівська публіка. Ось така музика в цих київських хлопців:Сумна й весела філософська і романтична Після концерту мені вдалося взяти невеличке інтерв"ю в хлопців. Розмова проходила в невимушеній щирій добрій обстановці ми сиділи в затишній VIP-кімнаті . Я ввімкнув диктофон на своїй мобілці ....
І ось це інтерв"ю , яке я пропоную до Вашої уваги дорогі читачі.


Отже хлопці як виникла група ?


Роджер Орлов:Починалося з того, що я навчався в училищі і принципі перспектив на майбутнє в мене ніяких небуло. Просто умів трохи грати на гітарі(знав пару акордів) погравав у дворі в компанії, але в училищі була одна хороша впливова людина яка попросила мене зіграти пару пісень їй дуже сподобалося як я співаю сподобався мій голос і вона вирішила "взятися" за мене навчити мене добре грати на гітарі і розвинути мій голос.Я пару разів виступив в училищі без всяких там поїздок в тур просто на святах виступав.Потім я закінчив училище і вирішив створити щось своє в мене з"явилися свої мелодії й тексти Зібрав я хлопців (мені запропонували пару барабанщиківі гітаристів)і почали ми грати. Грали недовго бо не могли визначитись із музичними стилями. багато разів мінявся склад гурту і барабанщики мінялися і бас-гітаристи. Нашому гурту літом виповниться 6 років . Більш стабільний склад гурту виник три роки назад ,коли в нас з"явився бас-гітарист Вася (Василь Борис.Прим. автора), барабанщик Саша Крабик, гітарист Руслан Тумко (після розпаду гурту "Фобія"став другим гітаристом гурту(Примітка автора) ну і я Роджер. Думали довго визначалися зі стилями, і щоб добитися якогось більш-менш хорошого рівня вирішили записати альбом.Записали альбом, вирішили проїхатися в тур, так би мовити з презентацією альбому. І поїхали в Дніпропетровськ. Ну квитків як це часто буває не було і ми думали їхати чи не їхати. Наняли "бусик" і зробили три концерти зразу : в Бориcполі,  Дніпропетровську і сьогодні  у Вас в Решетилівці
  


Дякую за відповідь ,а як виникла назва гурту взагалі?
Роджер Орлов:Спочатку було дуже багато варіантів (довго думали як назвати), а потім вийшла нова комп"ютерна гра "Сталкер"- мені вона дуже подобалась і мені там сподобався один персонаж якого звали Снорк-це людина яка піддавалася мутаціі неодноразово а також дії радіації на його організм і в результаті опинився без мозку,- і от ми такі припанковані веселі хлопці безмозкі (сміється) вирішили назвати групу іменем цього персонажу.


Але, судячи з текстів Ваших пісень, я б не сказав ,що Ви безмозкі, і Ваша пісня "Радиация"дуже має глибокий сенс і як відомо 1986 року пролунав вибух на чорнобильській АЕС, ця пісня мене взяла за душу і була в мене на телефоні . І от мене цікавить чи був хто - небуть з Ваших родичів або знайомих ліквідатором наслідків вибуху на цій атомній електростанції?


Роджер Орлов: Давайте поаплодуємо(всі весело почали аплодувати).Наша перша пісня. Мати моєї дружини сама з Прип"яті, і от коли трапилася ця трагедія їх переселили в Макарівський район (там побудували селище для біженців з чорнобильської зони). Хоча люди говорять, що Прип"ять була б прекрасним містом розквітаючим, якби не ця трагедія.


Руслан Тумко:Одним словом, ми проти людської халатності.


Решта пісень крім пісні"Радиация" у Вас такі позитивні, веселі, романтичні.Скажіть будьласка, хто пише тексти і музику в групі?


Василь Борис: Тексти пише Роджер, а я пишу музику


Роджер Орлов:Ну не завжди . Як все робиться? Спочатку пишемо під прості акорди "скелети" пісень, потім я пишу на ці акорди текст і потім приходимо на репетиції з музикантами нашого гурту і робимо аранжування пісень .Кожен з музикантів нашого гурту вносить своє "я".Коротше кажучи музику пишемо всі гуртом дружно.


Дехто з композиторів вважає, що музику писати набагато легше чим тексти . Я б хотів почути Вашу думку, стосовно цього приводу?


Василь Борис: Я згоден .Музику писати легше. Муза прийшла- придумав мелодію. Даю цю мелодію Роджеру, а він уже на цю мелодію пише текст. Йому тексти писати легше,мені-тяжче.


Які Ваші улюблені гурти повпливали на Вашу творчість ? Які гурти надають Вам натхнення для написання пісень?


Роджер Орлов: Спочатку черпали натхнення від російського року але коли в нашу групу прийшов Вася він сказав:"Хлопці, давайте грати щось більш молодіжне, в стилі американського поп-панку, точніше кажучи, каліфорнійського".Але я спочатку не згодився з ним, бо вважав що наш вплив російського року буде правильним але потім прислухався до думки Васі, і реально зрозумів, що ця музика веселіша і наша молодь буде слухати нас і приходитиме до нас на концерти.


Василь Борис:  Гурти які нам подобаються це і Blink-182, і Offspring, і Green Day,-коротше увесь каліфорнійський поп-панк


Роджер Орлов: Не забудь про Muse,- там теж є що послухати.


Василь Борис: Коротше кажучи, суміш така невеличка.


Тематика Ваших пісень . Про що вони?


Василь Борис:Це веселощі, вечірки, гуляння на всю ніч. 


Роджер Орлов: Веселощі, позитив і ніяких наркотиків.


Як Ваші батьки ставляться до Вашого захоплення рок-музикою?


Василь Борис: Спочатку погано ставилися, а тепер мама говорить :"Ну добре, синку,грай вже"


Роджер Орлов: (сміючись) Особисто мені говорять: Покинь цю всю справу, йди працюй


Василь Борис(сміється до Роджера) : Чувак, тобі вже 45 років, знайди нормальну роботу!


Роджер Орлов: Ні, батьки по любому знають про наші музичні справи. Наприклад, записали альбом мама й тато почули:"Молодець синку," -тобто вони вже похвалили не просто так , тобто вони вже знають, що син робить хороше діло.Спочатку казали, що музика призведе до наркоти і бухла, але це не так.


Василь Борис: Ніяких наркотиків. Випити можемо, але ніяких наркотиків.


Руслан Тумко:( жартує сміючись):За це й вип"єм.


Хлопці з Вами приємно спілкуватись. А як з"являються тексти Ваших пісень?


Роджер Орлов: Знову ж таки повернуся до того, що ми слухаємо і от послухавши улюблений рок-гурт на плеєрі мобільного телефону, коли там,наприклад, іду на роботу можу наклацати текст майбутньої пісні на телефон, ну а потім уже, коли ми з хлопцями на репетиції, разом коректуємо текст.Все залежить від настрою: можна прийти додому з роботи, і зараз весь текст написати, а буває що на написання тексту йде кілька днів.


У Вас дуже хороші позитивні пісні і Ви як люди дуже хороші . Скажіть будь ласка, чи не цікавився Вашою творчістю
 який-небуть лейбл, щоб записати Ваші пісні, підписати з Вами контракт?



Роджер Орлов: Це добре, що ти задав нам це запитання


Василь Борис: Є така студія в Києві називається "New Vave Studio" ,ми там записували свій альбом.


Роджер Орлов:  Ми довго шукали підходящу студію звукозапису.Приїхали на одну студію, але хазяїн цієї студії не знайшов часу для нас. У нього там купа людей писалася, а ми не змогли в короткий термін вкластися, тому що я, наприклад, маю вже свою сім"ю інші музиканти нашої групи хто працює, хто навчається. Своїми пошуками студії звукозапису "вбили" два роки, тобто два роки тупо витратили на запис матеріалу.Знайшли нарешті хорошу людину, яка допомогла зробити якісний запис альбому . За що дуже дякуємо цій людині.Що стосується лейблу, то я не вважаю нас таким супер-пупер-гуртом, щоб нами зацікавився якийсь серйозний лейбл. Тому ми вирішили цей альбом подарувати людям,просто викинути альбом в інтернет щоб вони його слухали.


Василь Борис: Навіщо я буду викидати гроші на диск з музикою, якщо я все це можу послухати в інтернеті.Зараз уже інший час.Лейбли робити невигідно


Руслан Тумко: Навіщо зараз купляти ліцензовані диски, коли є соціальні мережі, типу вконтакті в яких можна музику слухати, люди туди все заливають з компів.Диски лежать на прилавках магазинів, і їх ніхто не купляє. Це якщо на концерті іде презентація альбому, можна попросити в групи напам"ять альбом.


Крім музики у Вас є якісь захоплення в повсякденному житті?


Роджер Орлов: Наш Вася любить футбол.


Василь Борис:Люблю футбол і болію за київське "Динамо". Крім того навчаюся на третьому курсі Київського медичного університету буду дантистом. Дуже люблю свою майбутню професію.


Роджер Орлов :Я працюю на роботі в музичному магазині і дуже люблю свою донечку, якій рік і два місяці. І люблю свою сім"ю. Заради своєї сім"ї -я готовий на все.


Руслан Тумко: А я захоплююсь життям, захоплююся катанням на скейті, роблю татуювання, Люблю веселі компанії, люблю літом посидіти з друзями на природі . Коротше кажучи люблю життя.  

Ну що ж хлопці дякую Вам за прекрасну бесіду було дуже приємно з Вами поспілкуватися . Всього вам найкращого.


Snork: Дякуємо дуже

Ось такі вони- веселі і позитивні хлопці з групи Snork



Бесіду вів Сергій Пуша